Skip to main content

Kdy bude to školení

Upozornění: Článek byl převzat z cache paměti vyhledávačů. Původní zdroj byl blog winpes.cz, který bohužel začátkem roku 2021 zanikl. Pro kontinuitu informací jsem si ho dovolil archivovat.

Publikováno 24.2.2014 | Autor: winpes

Dostal jsem několik dotazů na stále stejné téma: Kdy bude nějaké školení nebo seminář, kde je možné mě vidět přednášet anebo zda je možné si mě najmout jako lektora či  mentora na nějakou akci, případně na koučing na delší časové období. Vyskytlo se také několik konspiračních teorií o tom, že tento blog je pouze reklama na nějaký kurz či akademii. Pojďme si v tomto článku na podobné otázky jednou provždy odpovědět a zároveň se Vám pokusím vysvětlit, proč je většina tradingových školení zkrátka a jednoduše pouhý podvod.Stejně jako asi každý z Vás, i já jsem v životě potkal řadu učitelů. Byli různí, často se vyznali v tom, co chtěli naučit, a na několik z nich mám dodnes docela hezké vzpomínky. Obecně vzato je ale s mnoha učiteli potíž, která by se dala shrnout pomocí okřídlené věty:

Kdo něco umí, ten to dělá.
Kdo to neumí, ten to učí.

Já chci trading především umět. Trading je řemeslo jako každé jiné, pro úspěch je třeba poctivá příprava, ta zabere spoustu času a úsilí a nevyplatí se na ní šetřit. Čili sám sebe školím a vzdělávám prakticky denně, neustále. Úplně jinak to ale mám se školeními ostatních lidí. Napíšu to rovnou: Osobně jsem na žádném školení nebyl, ani se na žádné nechystám jít, a neplánuji pořádat žádná školení pro jiné tradery, nyní ani v budoucnu. Proč? Má to několik dobrých důvodů.

Nevyplatí se mi to

Je to především otázka výnosů. Můj čas je drahý. Velice drahý a nemám ho na rozdávání. Na tomto blogu už jsem několikrát vysvětloval, že opravdový trader má účet větší než 100000 USD a rovněž že opravdový trader usiluje o zhodnocení 30% ročně. Selským rozumem tedy dojdeme k závěru, že opravdový trader vydělá obchodováním minimálně 30000 USD ročně, častěji však několikanásobně více.

Kdybych měl místo obchodování připravovat školení, zajišťovat je, provádět, vyhodnocovat, připravovat materiály a tak dále, přišel bych o čas, který nyní věnuji vydělávání peněz na burze. Byl by to pro mě špatný obchod a já jako trader chci dělat pouze ty dobré obchody.

Nemám to zapotřebí

Druhá věc – už jsem se v životě naškolil dost. V souvislosti s mým povoláním prakticky každý týden někde někoho školím. Upřímně řečeno mě to už ani moc nebaví.

Trading je forma obživy. Věnuji se mu – mimo jiné – právě proto, abych celý život nemusel ráno vstávat a 12 hodin denně pracovat. Chci si užívat, ne být zavřený někde v učebně a tam rozdávat moudrosti. Trading chápu jako cestu k určité svobodě a nezávislosti, kdežto školit lidi je zkrátka povinnost. Z mého pohledu jde tedy spíše o věc, kterou chci v životě odbourat.

Nebudu si vychovávat konkurenci

Burze je místo pro férové obchodování. Z hlediska příležitostí je celkem spravedlivá. To znamená, že když dva dělají na burze totéž, tak se podělí o zisk (ztrátu). Znamená to také, že pokud najdu v trhu nějakou výhodu a tu předám jiným, přijdu o ni.

Na tomto blogu je veřejně k dispozici několik strategií s 30%ním ročním potenciálem. Další a ještě lepší strategie si nechávám pro sebe, protože to považuji za konkurenční výhodu. Nebudu je školit, protože tím bych o tuto konkurenční výhodu přišel.

Proč je většina školení k tradingu podvod?

To už asi tušíte, takže to vezmu zkrátka:

  • Lektorům se to vyplatí, jinak by to nedělali. Neuživí se tedy obchodováním, ale rádi Vás to naučí. Chcete je?
  • Mají to zapotřebí. V životě se ještě naškolili málo, a proto jim víkend strávený v učebně přijde jako dobrý nápad. Proč ne, že?
  • Jelikož neobchodují, tak si ani nevychovávají konkurenci. Čili Vás naučí cokoliv, co jim právě přijde pod ruku. Konec konců, je to pro ně pouze business.

Perlička na závěr

Ach, ano, Gordon. Vzpomínáte na něj a na jeho školení k tradingu? Více zde: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ukazu-vam-jak-vydelat-miliony-vykuk-pritom-sam-dluzi-73-milionu.html


Copy link
Powered by Social Snap